Pinwheel barvení

Nejsem jen Fírer, ale občas také pokusný králík na barvení. Když si nejsou šotci kadeřničtí něčím jistí nebo si prostě chtějí zkusit něco nového, testují to na mně. A protože přes kecy jsem v Napařence já, rozhodla jsem se vám přiblížit co jsme, jak jsme a proč jsme. Fotografové jsme na prd všichni tři, ale pro představu fotky určitě stačit budou.

Pinwheel barvení, krycí název cupcake

Alena se tentokrát rozhodla vyzkoušet pinwheel techniku, která se v poslední době objevuje na internetu se zajímavými výsledky. Původní plán byl dvě barvy, jedna moje klasická zrzavá 8.44 a druhá také v zrzavém odstínu, ale výrazně zářivějším. Aby byla barva zářivá, nepřirozená, je potřeba vlas odbarvit a následně tónovat.

První krok tedy byl vyrobit pinwheel, aplikovat barvu a melír a nechat pěkně působit.

Jelikož mám vysoko střiženou podkovu, nechala mi Alena spodní konturu vlasů zrzavou. Bály jsme se, aby to na kratičkých spodních vlasech nepůsobilo flekatým dojmem. Tehdy vzniklo pracovní označení cupcake, protože zezadu jsem opravdu vypadala jako dortík.

pinwheel před a v průběhu barvení

V polovině procesu se nám to poněkud zvrhlo a zůstaly jsme u výrazného kontrastu skoro blond a zrzavé. Jen jsme poupravily vybělený odrost u hlavy (tónování blond odstínem 9.1). Odbarvené výseče měly tedy u hlavy lehce popelavou blond, ta v delkách přecházela do zlatava a konce zůstaly světle rezavé.

pinwheel barvení a tónování blond

Pár dní jsem si s tím pěkně pochodila a jakožto stará konzerva jsem začala řvát, že blond se mi nelíbí a nutně potřebuji zrzavou. Na fotkách s vyfoukaným účesem to sice není poznat, ale blond byla hodně výrazná a mě to prostě dohánělo k šílenství. Připadala jsem si jako zrzavá Cruela ze 101 Dalmatinů!

pinwheel kontrastní verze

pinwheel kontrastní verze selfie

I smilovala se Aalenky a natónovala mi blond na světlejší zrzavou kombinací odstínu 7.4 a 10. Za mě osobně bomba. Konečně jsem zase zrzavá, ale oproti mému standardu je to změna 🙂

pinwheel final zrzavá

Shrnutí:

V kontrastních odstínech je pinwheel vhodný spíše pro odvážnější jedince, kteří touží po výrazném rozdílu. Na rozpuštěných vlasech se barvy hezky prolínají, po stažení vlasů do culíku nebo drdolu ale mají barvy tendenci slévat se do silnějších pruhů. Tón v tónu zase bude vyhovovat konzervám jako jsem já. Na rozdíl od melírů se barvy plynuleji, živelněji prolínají. V culíku potom silnější pruhy barev netlučou do očí.

Na barvení používáme výhradně Rolland Oway – bio, eko a cruelty free barvy bez amoniaku, parabenů a dalších chemikálií.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.