Napařený kafe 1

Že v Napařence milujeme dobrou kávu, to už je věc veřejně známá. My jsme se tuto naši obsesi rozhodli povýšit ještě o krok – vlastní limitovanou edici výběrové kávy. Že to s námi nebývá jen tak, to už je taky skoro standard. Skvělá káva, lidské příběhy, spousta ruční práce a voilà – Napařený kafe 1 je na světě!

Pražírna

Na Tomášův popud jsme se rozhodli oslovit s naším šíleným nápadem Fair & Bio pražírnu v Kostelci nad Labem. Důvody byly vlastně dva. Dostali jsme na ně skvělé reference a navíc mají pro nás důležitý přesah ve více směrech.

  1. certifikace fair trade a bio a jsou členem asociace Slušná firma (a ještě vlastně mnohem, mnohem víc…)
  2. jsou družstevní pražírna (jako fakt)
  3. zaměstnávají fyzicky a mentálně handicapované – tvoří 75% zaměstnanců
  4. nevysmáli se nám hned po prvním nátisku

Jsme nedůvěřivci, ale Martin nás při naší osobní návštěvě v pražírně jednoznačně přesvědčil, že s nimi do toho jdeme. Jsou ještě božejší, než jsme si mysleli! Martinovo nadšení pro kávu a práci s ní bylo neskutečně nakažlivé, zaměstnanci zářili jako sluníčka a Fírer s Tomášem vypadali jak Karlík v Továrně na čokoládu. Jako zlatý hřeb naší návštěvy nás ještě pořádně sjeli kafem při cuppingu a bylo rozhodnuto.

Vybraná káva

Původně jsme se tedy vytasili s myšlenkou vlastního blendu. Akorát jsme si to představovali jako Hurvínek válku a docela rychle jsme tuto sebevražednou misi opustili. Ale káva, kterou jsme vybrali, tu by byl stejně hřích prasit přimícháváním čehokoli jiného.

Vyhrála káva Congo, Lake Kivu

Káva je to naprosto dokonalá, jemná, ovocná s květinovou vůní. Odborně kafefašisticky: „V espressu můžete najít sladkost divokých višní v kombinaci se slanou lékořicí. V alternativních přípravách můžete cítit černý rybíz a květiny.“ – naučit, ať můžete machrovat na návštěvy.

A jako bonus ještě odkud káva je:

Pěstitelem kávy je družstvo SOPACDI (Solidarité Paysanne pour la Promotion des Actions Café et Développement Intégral) nacházející se v ideálních podmínkách pro pěstování kvalitní arabiky. Občanská válka v Kongu však donutila mnohé farmáře uprchnout do bezpečí. Ti, kteří nemohli odejít, zůstali vinou zničené infrastruktury a nefunkčního trhu odkázáni na příjmy z pašování sklizené kávy. Dnes tvoří přibližně 20% členů družstva ženy, často vdovy po farmářích utopených při pašování kávy přes jezero Kivu do Rwandy. SOPACDI nedávno obdrželo certifikaci Fairtrade i bio. Družstevníci usilují o obnovu krajiny a udržitelné hospodaření. Snaží se zmírňovat půdní erozi, vysazují nové rostliny kávovníku z vlastních pěstitelských školek. Farmáři navštěvují workshopy, na kterých je agronomové seznamují se zásadami organického kompostování a mulčování. 

Tak co, už to kafe chcete taky?

Limitovaná edice

No jo, ale v čem to kafe je speciální, Napařený, když jsme si vybrali jednodruhovku? Tak na to vám odpoví Fírerův mozol na prstě! Všech 25 balíčků je ručně popsaných a na každém je proužek – po vystřižení záložka do knížky – s jedinečným designem. A můžeme svatosvatě slíbit, že už druhá taková záložka nebude. Ani by to nešlo, Fírer to nasekala růčo fůčo rovnou na pytlíky na kávu. Pěkně postaru – pravítko, tužka, mikrofixy. Takže napařenej ksicht, napařená duše, skvělá chuť, prostě Napařený kafe!

Proč Napařený kafe 1? Je to první, ale rozhodně ne poslední edice!

Soutěž

Jelikož je to první série, rozhodli jsme se jí trochu pomoct. A Fírerová potřebuje trochu podrbat, protože to nakreslit bylo fakt peklo. Takže vyhlašujeme instagramovou soutěž! Vyfoťte svoje Napařený kafe nebo vystřiženou záložku, foukněte fotku na instáč a namastěte k ní #naparenykafe1

Množství fotek, povídání okolo, aranžmá, to je všechno na vás.

Ze všech správně označených fotek s Napařeným kafem vylosujeme 31.1.2020 jednoho fanouška Napařenýho kafe, který dostane poukázku na 300Kč do Napařený hlavy. Takže to balení kafíčka bude mít vlastně zadarmo, resp. ušetří tři kila při dalším stříhání.

Hrňte to na nás! Vyfoťte babičku s jejím čupr dárkem k Saturnáliím, vyfoťte sebe s novou záložkou, vyfoťte kámoše, jak si frčí na našem kafi a vy mu máváte záložkou před ksichtem,… a na instagram s tím! Chceme vidět, že Napařený kafe žerete stejně jako my! A nezapomeňte ty heštegy, ať to najdeme.

Kde to Napařený kafe, sakra, koupím?

No kde asi. V Napařence. Za keš, jako dycky! Přesně za 300Kč 200g pytel. Ale fofrem. Mizí rychleji, než vás stíháme masírovat na webu!

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.