Tomášův report Azory

Tomáš má takový zajímavý zvyk. Ať už navštíví jakoukoli zemi, vždy se vydá „na kukačku“ do místního barbershopu. A nehledě na jazykové bariéry se nechá ostříhat. Tentokrát Ponta delgáda – Azorské ostrovy!

Potloukám se po městě, courám v uličkách a nakonec zasednu před kostelem a popíjím vinho verde. Přemýšlím, co budu dělat a tak trochu ze zvědavosti, trochu z nudy, si začnu googlit místní barbershopy. Zjišťuji, že jich je opravdu jen pár a nedaleko ode mě… Vyrazil jsem tedy na obhlídku.
Líbil se mi hned ten první, tak jsem nakoukl dovnitř. I když bylo asi 20min do zavíračky, vzali mě na první dobrou….jdu k chlapíkovi na třetí křeslo. Na druhým je buchta, která se snaží uspokojit svého náročného, možná až přecitlivělého zákazníka. Na prvním stříhá chlap s dlouhým plnovousem, co má svůj ksicht vystavenej úplně všude po holičství. Jak mi pak prozrazuje ten můj barber, je to nějaká portugalská kadeřnická megastar, co před týdnem měla přehlídku v New Yorku a za týden má další show v Lisabonu… kejvu, jako že mě to zajímá.
Můj chlapík se anglicky vyptal, co že a jak chci. Tentokrát jsem na něm nic nenechal a nadiktoval si dost přesně, jakou mám představu. Pustil se do toho s vervou, střídá nástavce jak Cassanova milenky a strojek jen hučí. Je večer, jsem dost unavenej a víno tomu taky moc nepomohlo, takže jsem tu a tam klimbnul. Ale cítil jsem se dobře, uvolnil se a relaxoval… po očku sleduju, jak vytrácí boky. Mám radost, že je to na krátko, ale že nejsem jak vojín… vousy jede taky dvěma strojkama, konturovací (ten mě občas nepříjemně kousne, ale to mě aspoň drží mezi bdělými) a na holení dohladka. Na břitvu došlo jen k zaholení kontur kolem obličeje, jinak vůbec, všechno strojky. Vousy mi v podstatě nechal, jen upravil…
Chlapík mi pak úplně minimálně (bedlivě ho sleduju :D) zkrátí vršek vlasů… já jsem v pohodě, už bych klidně šel. Ale on běží vedle pro svojí kolegyňku, která už konečně uspokojila svýho amanta. Oba se vrací ke mně a ona mu něco v portugalštině vysvětluje… to mě docela znervózňuje. Stříhá mě “učeň“ nebo co? Pak z něj vypadlo něco jako, že mám tenký vlasy a že to je komplikovaný…?
Ok, kejvu a koukám, jak po něm kolegyňka vybrušuje a dotahuje sestřih. Nevadí mi to, aspoň mám na co koukat a není to rutina… styling je rychlý, ale precizní, používají hodně pudru, takže základ (vršek) je dost pevnej. Na závěr mě přemáznul ještě brilantinou. Jsem spokojenej, cejtim se fakt dobře. Vojín ze mě není, vousy mi nelezou do pusy! Co víc si přát. Rozhodne je výsledek hodně vysoko na mém pomyslném seznamu holičství…
Jako největší zajímavost bych zmínil, že Portugalci nosí přechod mezi vlasy a vousy né postupný, ale téměř holý, ostřejší… docela mě to baví.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.