Tomášův report – holičství Budapešť

Tomáš má takový zajímavý zvyk. Ať už navštíví jakoukoli zemi, vždy se vydá „na kukačku“ do místního barbershopu. A nehledě na jazykové bariéry se nechá ostříhat. Tentokrát Budapešť!

Původně jsem měl nakročeno úplně jinam, podle netu jsem si našel holičství se super hodnocením, ale před výlohou mi došlo, že je to na mě moc škrobený a luxusní, vybral jsem tedy menší, útulnější, jen pár kroků od toho prvního. Musím přiznat, že dnešní návštěvu budapešťského barbershopu jsem si ale moc neužíval.

Těžko říct, čím to bylo. Jestli tím, že mě stříhal takovej nudnej kenoidní typ (plastový samec od Barbie) nebo jeho přiteplenou hudbou, co pouštěl (pak jsem si jí pobrukoval celej den) nebo taky možná tím, že jsem šel spát ve 4 ráno (ty ruinbars jsou proste pecka)… Ken mi hned při vstupu řekl, že vlastně rezervaci nemám. Když jsem mu říkal, že jsem jí udělal osobně před dvěma dny u něj… a dal jsem mu 3 tisíce (maďarský, nejsem magor) zálohu, rozvzpomněl se.

Ukecanej nebyl. Jen se zeptal jak to chci. Budiž mu ke cti, že fakt vypadal, že poslouchá. Dal se do práce – strojkovej výbrus po stranách – chtěl jsem low fade. Tady mám pocit, že něco dělám špatně… jako když chceš rare steak a dostaneš medium. Jasně, kousneš to, taky si pochutnáš, ale objednal sis to?
Nahoře dodání tvaru nůžkama. Pracoval rychle, přesně, až mi přišlo, že rýsuje úsečky jak nějakej grafolog… na/přes hřeben…

U holení jsem konečně začal relaxovat a užívat si to. Mohl za to napařený ručník a fígl, kterým mi ten ručník chytil za uši, aby držel sám. Používal průhledný gel. To mi přijde jako super vychytávka na zahození kontur na tvářích (vidíš všechno, atd.). Ale na krk, zvlášť, když tam někdo má citlivější kůži, podle mě není dobrý. Výsledkem je podrážděná, rudá kůže vpravo na krku (žádná trága). Kontura dobrá, jen mě mrzí, že tam zůstalo pár špatně oholených vousů. Taky mě lehce říznul na lícní kosti. To se stane, nevadí mi to… spíš mě bavila ta reakce a jak se to snažil zamaskovat.

Styling ok, trochu moc Amerika, Elvis pompadur, ale proč ne… zaholený místa zapudroval (to mě taky přišlo zajímavý). Nakonec kolínská a už jsem běžel… za mě dobrý, za podobný peníze jako v Praze. Cena ruku v ruce s kvalitou…

Ještě bych doplnil poznatek po 2. dnu, protože to vždycky píšu bezprostředně po ostříhání, ještě plnej euforie:
Těžko se mi to udržuje, vzadu mi nad pleškou trčí nezkrotné vlasy připomínající anténu nad přistávací plochou… dám tomu pár dní, sedne si to.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.