Tomášův report z barbershopu ve Wrocławi

Tomáš má takový zajímavý zvyk. Ať už navštíví jakoukoli zemi, vždy se vydá „na kukačku“ do místního barbershopu. A nehledě na jazykové bariéry se prostě nechá ostříhat. Tentokrát tedy Wrocław:

Nechtěl jsem nic nechat náhodě a tentokrát jsem si střih zamluvil dopředu ve vybraném holičství. Ale nebyl bych to já, kdyby se něco nepo*ralo. Hned při příchodu jsem zjistil, že jsem si vlastně žádnou rezervaci neudělal. Naštěstí měli v druhé pobočce volno, tak mě vzali.
Obě pobočky (!) Babett Barber Shop & Tattoo Studio jsou v jedné hipsterské ulici, kde jsou ve vlakovém viaduktu vysázené kavárny, bary, dva barbershopy a dva sexshopy. Stylový místo, kde ti jezdí vlak nad hlavou, kávička, pohoda. Teda pro mě to byla pohoda, když na mě bábovky v Napařence kašlou . Byl jsem nadšený z prostředí a servisu.
Stříhal mě mladý chlapík, který se tetování rozhodně nebojí, přívítal mě a už to jelo. Rychlomytí a rychlosušení jednorázovým ručníkem a střih ho tam. Můj jediný požadavek byl ne od nuly a ne moc vysoko (low fade). Při střihu jsem se dozvěděl, že můj holič studoval sound ingeneering a všechno od řemesla ho naučili až v Babett.
Nejvíc na celé práci oceňuji řemeslnou přesnost a fajn přístup ve stylovém prostředí. Akorát začínám mít pocit, že ve všech barbershopech, co jsem navštívil, dělají podobný střih. Sice se mě zeptají, ale ve finále stejně vypadám jako voják. Sice dobře, ale jako voják. Takže všem, co vyhledávají to co jsem popsal, můžu doporučit 🙂

 

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.