Tomášův report Gruzie po Kazbeku

Tomáš má takový zajímavý zvyk. Ať už navštíví jakoukoli zemi, vždy se vydá „na kukačku“ do místního barbershopu. A nehledě na jazykové bariéry se nechá ostříhat. Gruzie ho dostala, naštěstí mají v Tbilisi dost barbershopů…

Další den ve Tbilisi začíná přesunem do naší nové ubykace. Je to zajímavej byteček se 7 postelema a vykulenou paní domácí, která nemůže uvěřit, že ten byt chceme, i když je nás 10… na věku nezáleží, jsme furt trochu punkáči. Ukecáváme cenu o 100lary níž, paní nám nadšeně třese rukou a mizí.

Pak se rozdělujeme, a já sprintuju do předešlého ubytování, protože jsem tam nechal mikinu. Každý si jde po svým a mně to vyhovuje. Jdu směrem západně od centra, tam kde jsme řádili s kamarády loni. Vzpomínám a přemejšlim si. Jen tak courám. A najednou mě do očí praští klasickej poutač, co je před barbershopama.

Hned tam zalezu, a recepční mi říká ať 15 min. počkám, pak mě anglicky vyzpovídáa co a jak bych chtěl. Nejvíc mě štvou fousy, co mi z kníru lezou do pusy. Pak se mě ujímá chlapíček, co neumí ani slovo anglicky, nebo možná nechce mluvit, nevím… stříhá ale dobře, je šikovnej a práce mu jde od ruky. Za tři čtvrtě hodiny jsem hotový. Jen ho prosím, ať mi srovná linii vousů na pravé straně kníru. Jinak bych mu dal 1. Cejtim se zase jako člověk a ne jako trhan z hor.

Se stylingem se nemaže vůbec, trocha pomády a běž…
Pak si všímám koutu s jejich prodejníma věcičkama. Náramky, olejíčky, břitvy a všechny možný patlače. Pak mě do oka praští dvě krásně vypadající vestičky v kompletu se stylovýma šálama. Nedá mi to, a zkouším si je…

Recepční mi říká, že je mi to trochu velký. Ale já už se zamiloval, nutně to potřebuju! Vesta má vzadu stahování, takže pohodička. Kupuju a a odcházím jak anglickej gentleman. Nebo českej metrosexuální horolezec.
Střih a úprava vousu za 40 gelu( 320 korun). Jsem mega spokojenej! Moje třetí zkušenost s holičstvím v Gruzii a všechno to bylo dobrý! A tady navíc v pěkným, útulným prostředí. Musím dát za jedna.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.